Ar herbicīdu piesārņots komposts, salmi un organiskais mēslojums

0
Ar herbicīdu piesārņots komposts, salmi un organiskais mēslojums

Pēdējo 20 gadu laikā ir bijušas vairākas ziņas par ar herbicīdiem piesārņotiem kūtsmēsliem, kompostu, salmiem un organisko mēslojumu. Tā ir reāla problēma dārzniekiem, jo ​​šādi produkti kaitēs jūsu augiem un pat nogalinās tos. Briesmas ir reālas!

 • Kā tas var notikt?
 • Cik izplatīta ir šī problēma?
 • Vai jums vajadzētu uztraukties?

Es atbildēšu uz visiem šiem jautājumiem šajā amatā. Katram dārzniekam tas ir jāizlasa

Ar herbicīdu piesārņots komposts, salmi un organiskais mēslojums

Ar herbicīdu piesārņots komposts, salmi un organiskais mēslojums

Piesārņots komposts, salmi un organiskais mēslojums

Lauksaimnieki izmanto herbicīdus, lai audzētu tādas kultūras kā salmi vai siens, un daži no tiem pēc tam tiek izbaroti dzīvniekiem. Herbicīds ir diezgan drošs dzīvniekiem un vienkārši iziet cauri viņu gremošanas sistēmai, nonākot kūtsmēslos. Pat tad, kad kūtsmēsli tiek kompostēti, herbicīds saglabājas kompostā.

Dārznieki var iegādāties kūtsmēslus vai no kūtsmēsliem izgatavotu kompostu. Šo kompostu var izmantot arī vairāku maisos iepakoto komerciālo “organisko mēslojumu” pagatavošanai. Ja kāds no šiem produktiem satur noteiktus herbicīdus un nonāk jūsu dārzā, tie var sabojāt un pat nogalināt jūsu augus. Īpaši šī problēma ir stādiem un mazākiem dārzeņu augiem.

Herbicīdi, kas piesārņo kompostu

Ne visi herbicīdi ir problēma. Daži, piemēram, glifosāts, ir īslaicīgi un nerada problēmas. Citi tiek sagremoti dzīvnieka kuņģī. Augstāka temperatūra kompostēšanas laikā dažus var noārdīt līdz drošam līmenim, bet citi saistās ar augsni, padarot tos nekaitīgi augiem.

Tomēr ir daži herbicīdi, kas to visu izdzīvo un saglabājas augsnē gadiem ilgi. Šie tā sauktie augu augšanas regulatoru (PGR) herbicīdi pieder pie piridīna savienojumu grupas un ietver klopiralīdu, aminopiralīdu, aminociklopirahloru un pikloramu. Ir zināms, ka šādi līmeņi kaitē augiem:

 • klopiralīds – 10 ppb
 • aminopiralīds – 1 ppb
 • aminociklopirahlors – nav zināms
 • piklorams – 5 ppb

Pārējā šī ieraksta daļā es saukšu šos noturīgos herbicīdus.

Piemēram, aminopiralīds, pēc ražotāja Dow Chemical domām, būs ietekmē pākšaugus, burkānus, salātus, kartupeļus, dažas rozes, tomātus un dālijas. Pieņemsim, ka tas ietekmē visu, kas nav zāle, un var paiet līdz 3 gadiem, līdz tas sadalās augsnē.

Roberta Pavļa grāmata Dārza mīti

Herbicīdu bojājumu simptomi

Daudzos gadījumos herbicīds nav nāvējošs, taču tas ietekmē jaunu augšanu. Jaunas lapas un ziedi ir deformēti. Sēklas dīgst slikti vai pēc dīgšanas ir deformētas. Augstākā koncentrācijā veseli augi var tikt nogalināti.

Paturiet prātā, ka šos simptomus var izraisīt arī barības vielu trūkums, slimības, kukaiņi un herbicīdu dreifs.

Lapu krokošanās liecina par nelielu herbicīda bojājumu (WSU, 2011)

Lapu krokošanās liecina par nelielu herbicīda bojājumu (WSU, 2011)

Lapu krokošanās un augi panīkuši, kas liecina par smagu herbicīdu bojājumu (WSU, 2011)

Lapu krokošanās un augi panīkuši no smagiem herbicīdu bojājumiem (WSU, 2011. gads)

Deva padara indi, bet šajā gadījumā diezgan maza deva var kaitēt augiem, un tāpēc tā ir tik liela problēma.

Herbicīdu izsmidzinātas zāles pļaušana

Šī problēma nav tikai lauksaimniecības problēma. Noturīgs herbicīdi ir pieejami arī zāliena kopšanas līdzekļos. Dažos gadījumos tie ir izņemti lietošanai mājās, bet joprojām tiek izmantoti komerciālos zālienos un golfa laukumos. Ja izsmidzinātu zāli pievieno dārziem vai komposta kaudzei, herbicīds var kaitēt augiem. Daži produkti saka tieši uz etiķetes. “Nepievienojiet kompostam nopļauto zāli”.

Roberta Pavļa augu zinātne dārzniekiem

Tātad, ko dara dārznieki? Gudrs dārznieks savam pļāvējam pievienos mulčēšanas asmeni un atstās visu nopļauto zāli zālienā, bet citi to var ievietot zaļajā kompostēšanas tvertnē. Pēc tam tas nonāk pašvaldības kompostēšanas iekārtā un nonāk viņu ražotajā kompostā. Nejaušie dārznieki to paņem mājās un vēro, kā viņu augi mirst.

Ar herbicīdu piesārņots siens un salmi

Salmi un siens ir laba mulča, īpaši sakņu dārzā. Ja šie salmi vai siens ir apsmidzināti ar noturīgiem herbicīdiem, pietiekami daudz herbicīdu var izskalot no mulčas, lai kaitētu augiem un piesārņotu jūsu augsni vairākus gadus.

Ar herbicīdu piesārņots komposts

Piesārņots komposts (klopiralīds) pirmo reizi tika atklāts 1999. gadā komposta rūpnīcā Vašingtonas štatā un tagad ir atrasts daudzos štatos. Pagājušajā gadā ASV dārznieki atkal ir ziņojuši par problēmām, izmantojot komerciālo augsni dārzeņu audzēšanai konteineros — augsne bija piesārņota.

Roberta Pavļa grāmata Augsnes zinātne dārzniekiem

ASV Kompostēšanas padome (USCC) un EPA atzīst, ka pastāv problēma ar klopiralīdu. Piridīna herbicīdus paredzēts pārskatīt 2021. gadā. “EPA strādā, lai novērstu komposta piesārņojuma problēmas noteiktiem noturīgiem herbicīdiem reģistrācijas pārskatīšanas laikā”.

Ir daudz kompostēšanas iekārtu un dažas laboratorijas, kas var noteikt noturīgos herbicīdus pietiekami zemā līmenī. Testēšana ir dārga, un ar to nepietiek.

Ar herbicīdu piesārņots organiskais mēslojums

ASV ir ziņojumi par B&Q Organic Living Tomato Pārtikas produkts, kas piesārņots ar noturīgu herbicīdu un tiek atsaukti pēc tam, kad dārznieki ziņoja par saviem augiem nodarītajiem bojājumiem. Es neatradu sākotnējo atsaukšanas paziņojumu.

Šovasar dārznieki Norvēģijā un Zviedrijā ziņoja par tomātu un gurķu augiem, kas neaug labi un tā vietā izskatījās ļengani ar cirtainām lapām. Turpmākajā izmeklēšanā atklājās, ka viņi bija izmantojuši komerciālu organisko mēslojumu, kas bija piesārņots ar noturīgiem herbicīdiem. “Šie testi tika atklāti 992 µg klopiralīda uz kg vienā šķidrajā mēslojumā, kas apstiprināts bioloģiskajai lauksaimniecībaiun 73 µg/kg granulētā mēslojumā”. Cik tas ir toksisks? Klopiralīdam var būt negatīva ietekme uz augu augšanu, ja koncentrācija augsnē vai augšanas vidē ir tik zema kā 1 µg/kg. Aminopiralīds ir 10 reizes toksiskāks.

Liela daļa šī piesārņojuma Eiropā rodas no lietošanas biešu vinass, cukurbiešu nozares blakusprodukts. Ražo daži lieli ražotāji Francijā, Vācijā un Polijā produktus ar dažādām etiķetēm, kā rezultātā tiek iegūti vairāki produkti visi uzrāda herbicīdu piesārņojumu.

Par problēmu tika ziņots Apvienotajā Karalistē jau 2005. gadā, un tā joprojām ir problēma šodien. Daļa piesārņojuma ir radusies, izmantojot vietējos dzīvnieku kūtsmēslus, bet citos gadījumos tas ir radies no komerciālā maisos iepakota un firmas podos iepildīta komposta (tostarp bez vegāniskā un kūdras), sēņu komposta un dažas šķidrās barības.

Cik izplatītas ir šīs problēmas?

Ņemot vērā lielo dārzkopju skaitu, kas izmanto šos produktus, un nelielo ziņoto gadījumu skaitu, tas ir rets notikums. Tomēr, ja tas notiek, tā ir nopietna problēma. Kamēr tirgū ir noturīgi herbicīdi, pastāv iespēja, ka mēsli, komposts, salmi vai komerciālais organiskais mēslojums var būt piesārņoti.

Kādi bioloģiskie produkti ir droši?

Diemžēl salmi un komposts ir ļoti populāri, taču jūs varat izvairīties no noturīgiem herbicīdiem, izvēloties produktus, kas nav iegūti no ganībām, piemēram:

Grāmata Dabisko dīķu veidošana, Roberts Pavlis

 • Lucerna
 • Asins milti
 • Kaulu milti
 • Kokvilnas sēklu milti
 • Zivju milti
 • Brūnaļģes milti
 • Koksnes skaidas
 • Zirņu salmi

Jūs arī neatradīsit herbicīdu piesārņojumu ķīmiskajos mēslošanas līdzekļos.

Noturīgu herbicīdu pārbaude

Varat pats veikt vienkāršu DIY biotestu, lai pārbaudītu augsni, vai veikt grozījumus, lai noskaidrotu, vai tā ir droša. Veiciet tālāk norādītās darbības.

 • Paņemiet divus podus un piepildiet vienu ar labu augsni, bet otru ar labas augsnes un pārbaudāmā papildinājuma maisījumu.
 • Abos podos iestādiet dažus zirņus, pupiņas vai tomātus.
 • Laistiet un sniedziet nedaudz gaismas, lai stādi varētu augt.
 • Salīdziniet augus pēc apmēram 30 dienām. Ja abos podos ir veseli augi, grozījums nav piesārņots. Ja augi podā, kurā ir papildinājums, ir mazāki vai tiem ir neparastas lapas, jums ir piesārņots papildinājums.

Kā salabot piesārņotu augsni

Kad augsne ir piesārņota, var paiet vairāki gadi, līdz mikrobi noārda noturīgos herbicīdus. Kamēr tas nenotiek, jūs nevarat audzēt jutīgus augus šajā augsnē, tāpēc ko jūs darāt?

Ja tā ir neliela platība, varat noņemt augsni un nomainīt to. Noņemiet dažas collas augsnes un veiciet atlikušās augsnes bioloģisko pārbaudi, lai redzētu, vai tā nav piesārņota. Ja tā ir, noņemiet vairāk augsnes.

Ja augsnes noņemšana nav iespējama, apsveriet šīs iespējas.

 • Augt augi, kas netiek ietekmēti, piemēram, kukurūza (zāles veids), brassicas vai citas zāles.
 • Pāris gadus audzē konteineros, līdz augsne zemē ir piemērota.
 • Izskalojiet augsni ar lielu daudzumu ūdens un pārbaudiet, vai varat nomazgāt herbicīdus. Tas vislabāk darbojas smilšainā augsnē.
 • Aerējiet, labi laistiet un pievienojiet mēslojumu, lai palielinātu mikrobu aktivitāti.
 • Audzējiet nejutīgas segas un noņemiet augus ražas novākšanas laikā.
 • Nedariet neko un gaidiet, kamēr daba atrisinās lietas. Tas var ilgt 2–5 gadus atkarībā no herbicīda un tā līmeņa.
Dārza pamati Facebook grupa